Час на відпочинок

Прогулянки мальовничими місцинами, подалі від міської метушні, купання у басейнах, розваги на свіжому повітрі, щире спілкування — таким запам’ятають літній відпочинок молоді та дітей з синдромом Дауна з ГО “Центр “БебіКо”” у ТВК “МішиН-СіТі” поблизу Заліщик. 

“Сьогодні, у час війни  важливо хоч на кілька днів не чути сирен, не слухати й не читати новин з лінії фронту, аби набратися сил, аби позбутися внутрішньої тривоги, стресу, — розповіла очільниця ГО “Центр “БебіКо”” Оля Гордієнко. — Людям з інвалідністю треба відчути умиротворення, адже вони не завжди можуть зрозуміти, осягнути те, що відбувається. Але при цьому, їм часто передається емоційний стан, неспокій оточуючих, а це призводить до депресивних станів, апатій, замкненості”.

Тому таким очікуваним і приємним був цей відпочинок для дітей і їхніх матусь. Бо навіть ці кілька днів дозволили усім знову відчути смак звичного розміреного життя, позбутися страху, паніки. До тернопільців долучилися учасники організації “Сонячні діти Херсонщини”, які пережили окупацію, а потім і повінь після підриву рашистами Каховської ГЕС.

“Також були мати та діти з м.Попасної, Луганської обл. вони втратили свій дім після чергового обстрілу росіян, тож сьогодні живуть на Тернопільщині,” — додала Оля Гордієнко.

Такий відпочинок організували за підтримки Global Fund for Children. “Це не вперше завдяки цим благодійникам діти та молодь з синдром Дауна ГО “Центр “БебіКо””, мають можливість безкоштовно оздоровитись та відпочити, — зауважує Оля Гордієнко. — Тож дякуємо за співпрацю!”. А неймовірна природа Дністровського каньйону, оздоровчі водні процедури, заняття спортом, безпечні простори для піших прогулянок екостежками, здорове харчування — усе сприяло тільки позитивним емоціям, тож діти не хотіли навіть повертатись додому. 

Катерина НОВІЦЬКА.